10/28/2014

Projekt waloryzacji przyrodniczej Lasu Miejskiego pod utworzenie rezerwatu- refleksje (również czytelników bloga)

Czytelnicy bloga mają dzisiaj okazję zobaczyć coś czego nie widuje się na co dzień. Powiedzmy szczerze- w skali całego kraju. Mało która organizacja pozarządowa decyduje się na publikację swoich niepowodzeń.
I to w tak bezpośredni sposób. Proszę zatem o wyrozumiałość wobec dużego braku odpowiedzialności autora bloga który zdecydował się zamieścić poniższe skany. Autor kierował się dobrymi intencjami wobec bezcennych walorów przyrodniczych małego skrawka, pozostałości po dawnych puszczach- Lasu Miejskiego obok Giżycka.
Wszelkie wskazówki, opinie oraz porady w tym merytorycznie wspierające ideę, mile widziane :)
Fotki są oczywiście dzisiejsze

10/11/2014

Czytanie lasu-Las Miejski i Puszcza Białowieska




Nie wiem czy nie przesadzam ale jest w Lesie Miejskim coś z czym trudno się zetknąć w innych lasach. Widziałem to tylko w Puszczy Boreckiej. Puszcza Napiwodzko-Ramucka, Puszcza Piska czy też Białowieska nie ma w swojej kompozycji tej charakterystycznej nuty dojrzewajacego grądu, tej upajającej świeżości. Tutaj drzewa są w wieku dochodzącym często do 150 lat- dęby, graby, świerki, tylko że...

10/05/2014

"Czym są i z czym wiążą się działania strażnicze"- relacja z warsztatów

 
25 września w siedzibie Fundacji im. Stefana Batorego w Warszawie odbyły się warsztaty skierowane do organizacji strażniczych których wnioski o dotację przeszły do II etapu konkursu grantowego w ramach programu Obywatele dla Demokracji. Celem spotkania było powtórzenie i rozwinięcie wiedzy w zakresie monitoringu oraz działań strażniczych. Podczas spotkania zostały omówione następujące tematy: